Sınavsız Geçiş Yapılan 2 Yıllık Önlisans Bölümleri 2013-2014

osym dgs sinaviLiseyi Meslek lisesinde okuyan öğrenciler için sınavsız olarak geçiş yapabilecekleri bölümleri aşağıda yer alan tablolardan inceleyebilirsiniz değerli okurlar.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için direk 2 yıllık geçiş yapabileceği önlisans 2 yıllık bölümleri inceleyebilir, ve sormak istediklerinizi sayfanın alt kısmında yer alan yorum alanından bize sorabilirsiniz.

sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-1

sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-2

sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-3

sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-4

sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-5sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-6
sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-7sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-8sınavsız-geçiş-bölümleri-2013-9

Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

17 Kişi Yorum Yazdı.

 1. merhaba araç mekanik okuyorum son sınıfım bu sene tercih yapıcaz sınavsız hangi bölümlere geçebilirim itfaiyecilige geçebiliyomuşuz diye duydum ama şimdiden teşekkrler

 2. mer.ben 2014 teknik meslek lisesi makina ressamlığı mezunu olacam akdeniz üniversitesinde bölümüm varmı sınavsız geçiş yapabilirmiyim kayıtlar ne zaman Antalyada ikamet ediyorum saygılar

 3. MERHABA ; BEN EML. ELEKTRİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.BRANŞIM DIŞINDA BAŞKA BİR BÖLÜME BAŞVURABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM.

 4. endüstri meslek lisesi metal işleri bölümü mezunuyum hangi bölümlere sınavsız girebilirim

 5. 2002 açıköğretim lisesi çocuk gelişimi mezunuyum 2 yıllık sınavsız geçiş hakkım varmı?Ayrıca kreş açma şartları nelerdir?

 6. 2006çocuk gelişimi mezunuyum sınavsız geçiş hakkı için hangi tarihlerde nereye başvurmam gerekir?

 7. ben endüstri meslek lisesinde elektrik elektronik bölümü okuyorum üniversiteye sınavsız geçiş yapa bilirmiyiz bide alandışı başka bir bölüme başvura bilirmiyim cevap verirseniz sevinirim saolun teşekürederim

 8. ben çocuk gelişimi okuyorum son sınıf öğrencisiyim seneye direk geçiş yapılabilcekmi ?

 9. merhaba ben dışardan çoçuk gelişimi ve eğitimi derslerini aldım düz lise mevzunuydum bölüm derslerini aldım sadece şimdi kız meslek lisesi mevzunuyum.Ben sınavsız geçiş yaptım ama nasıl tercih yapıcağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 10. ben elektrik elektronik bölümü elektrikli ev aletleri bakım onarımı bölümü mezunuyumda grafik tasarımı bölümüne direk geciş yapmak istiyorum secebilir miyim ? ve kendi bölgem dışında yakın bir bölgeden secim yapsam kontenjan sıkıntı olur mu ? teşekkürler

 11. 1997 lise çocuk gelişimi ve eğitimi mezunuyum halkla ilişkiler ve tanıtım okumak istiyorum sınavsız geçiş hakkından yararlanabilirmiyim

 12. ben elektrik elektronik öğrencisiyim sınava girdim ama barajı geçemedim 2 yıllık muhasebe bölümü okuyabilir miyim

 13. Merhaba ,

  Herkesin kafasına takılan bir takım soruları sizinle paylaşmak istiyorum . Öncelikle YGS girmiş öğrenci 130 PUAN aldığını varsayarsak bu öğrenci sınava girmiş sayılıyor fakat 2 senelik üniversite okumak istiyor bu konudaki bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim.

 14. Merhaba iyi günler ben bu sene elektrik-elektronik açık liseden mezun olcam ama ben bölüm seçerken kendi bölümümü değil başka bölüme gitmek itiyorum yani alan dışı bölüm seçmek istiyorum seçebilirmiyim yoksa kendi bölümüme mi gitmek zorundayım.

  • alan dışı bölüm seçersiniz ancak alan dışı olunca sınavsız geçiş yapma şansı çok az mı oluyor hiç olmuyormu yanılmıyorsam hiç olmuyordu alan dışı geçiş fakat ygs puanıyla istediğiniz yere girebilirsiniz, yine de iyice araştırın aklımda kalan bunlar net bilmiyorum yinede.

 15. merhaba bunlar 2013 2014 öğretim yılı bölümleri mi ?

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*