• Anasayfa
 • >
 • >
 • Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur, Maaşları 2015 ?

Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur, Maaşları 2015 ?

Bankalara güvenlik görevlisi nasıl olunur, özel güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar 2014-2015, özel güvenlik görevlisi iş imkanları, güvenlik görevlisi memuru maaşları 2014-2015, özel güvenlik görevlisi kaçpara maaş alır 2013,Silahlı güvenlik görevlisi maaşı 2014-2015, silahsız güvenlik görevlisi maaşı 2014-2015,

Özel güvenlik görevlisi her kurumda her firmada olmazsa olmaz olan kurumun güvenliğini sağlayan en önemli unsurlardan birisidir, özel güvenlik görevlisi olmak için şartlar lise eğitimini tamamlayan akıl ve ruh sağlığı yerinde olan ve vücut olarak güvenlik görevlisi olmasına engel bir durum bulunmayan herkes güvenlik görevlisi olabilir.

Güvenlik Görevlisi olmak için kursa gitmek gerekmektedir, Silahsız güvenlik görevlisi 90 saat boyunca eğitim alması gerekir, Silahlı olarak özel güvenlik görevlisi olacak kişilerin ise 120 saat kurs alması gerekmektedir.


Silahlı ve Silahsız Güvenlik Görevlisinin Alacağı Eğitimler

Silahsız güvenlik görevlisi, 90 saatlik alacağı eğitimde bulunan bazı konular şunlardır:
• Halkla ilişkiler,
• Terör ile ilgili konular
• Taciz ve tehdit ile ilgili eğitim bulunmaktadır. Toplamda 90 saatlik bir eğitim sonrasında silahsız güvenlik görevlisi olunuyor.
Silahlı güvenlik görevlisi ise 120 saatlik eğitim alacaktır. Bu eğitim içerisinde göreceği bazı konular şunlardır:
• 30 saat boyunca silah nedir, silah nasıl kullanılır, silahı nerelerde nasıl kullanabiliriz ve buna benzer soruların cevaplarını, uygulamalarının eğitimi verilmektedir.

Güvenlik Görevlisi Fiziksel Özellikleri Neler Olmalıdır ?

Öncelikle iyi bir güvenlik görevlisinin fiziksel özellikleri çok da önemli değildir. Anında hızlı bir şekilde düşünebilen, sorunlara en kısa sürede çözüm bulabilen özelliğe sahip olması yeterli olacaktır. Bunun dışında boy ya da kilo da çok fazla önemlilik taşımamaktadır. 150 ve üstü kilolarda, uzun boylu bir bireyin güvenlik görevlisi olabildiği gibi 165 cm civarlarında boyu olan bir bireyinde rahatlıkla güvenlik görevlisi olabileceğini söylemek isteriz.
Ancak bir diğer husus da kilo ve boyunuzun birbirine uyum sağlamasıdır. Orantılı şekilde kilo ve boyunuzun olması da, iyi bir güvenlik görevlisi için önemlidir. Bunun dışında bir AVM ve benzeri yerde görev yapacak olursanız, boy ve kilodan ziyade insanlarla anlaşabilmeniz, onlarla iyi iletişim kurabilmeniz en önemli faktördür.

Güvenlik Görevlisi İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir ?

Silahsız güvenlik görevlisi eğitim alan (90 saatlik) güvenlik görevlileri, büyük iş merkezi gibi yerlerde güvenlik görevi yapabilirler. Bunun dışında alışveriş merkezlerinde giriş, çıkış ve iç güvenliği sağlamak için görev alabilmektedirler. Gece kulübü tarzında ki yerlerde de yine kapıda güvenlik görevlisi olunabilir.
Silahlı güvenlik görevlisi eğitimi alan (120 saatlik) güvenlik görevlileri ise, yine gece kulüplerinde sorunsuz şekilde görev yapabilirler. Birçok özel kuruluşlarda, bankalarda silahlı güvenlik görevlisi olabilirler. Ya da özel güvenlik görevlisi de olabilmektedirler. Güvenliğini sağlaması için bir sanatçının, şarkıcının ya da diğer ünlülerin yanında çalışabilirler.

2014-2015 güvenlik görevlisi maaşları ne kadar olacak?

Her kurumun/kişinin verdiği güvenlik görevlisi maaşı ne kadar demek doğru olmaz zira farklı. Ama işin yorgunluğuna bakıldığı zaman ve yaşanılan şehirden şehire göre farklılık göstermekle birlikte bir güvenlik görevlisi maaşı asgari 1500 TL olmalıdır. Bu konuda düzenleyici bir merci yok ancak, güvenlik personeli maaşları konusunda da birço meslekle beraber düzenleyici kuruluşa ihtiyaç duyan meslekler arasında yer alıyor.

Etiketler: ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

46 Kişi Yorum Yazdı.

 1. asgari ücrete çalıştırılırsın, hatta benim gibi asgari ücretin altında çalıştırılırsın birde yol paranda verilmez. evlilik o bende hayal resmen. tatil mi istedin. onu zaten kafandan atıcan bi kere. benim hal bundan ibaret. sizi bilemiycem ama güvenlik kartı almasaydım keşke. ben pişmanım. yapacak bişey yok. işsizlik diz boyu olunca şirketler işçiye yükleniyor. sor şimdiki c.başkanına çalışın çalışın çalışın der. ne için çalışıcam. sen saraylarda yaşa diye mi ?

 2. ben güvenlik görevlisi olarak bir bankada çalışıyorum. Yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem garanti bankası ve iş bankası şartları en iyi bankalar bu ikisinden sonra albaraka kuveytürk finansbank gelir diğerleri taşeron zaten ismini yazmaya değmez

 3. Kardeşim ben bu işi 12 yıldır yapıyorum ve bu oniki yıldır asgari ücretle çalışıyom vede silahlı aynı zamandada terör bölgesi bir yerde bende sayın devlet büyüklerim den haklarımızın iyileştirmelerini istiyoruz….

 4. Zamanında siyasetçiler işçileri kadroya almışlar şimdiki taban o taban bizide bu hükümet alsın kadroya bir taban oluşsun.

 5. Vallahi allahıma bin şükürler olsun bundan 4 yıl önce işsizdim şimdi ileride emekli olabileceğim bir işim var yanlız sayın cumhurbaşkanımız kamu kurumlarda güvenlikleri kaldırmak için teklif sunacağını söyledi eğer bu işi yaparda ben işsiz kalırsam intihar etmemek elde olmayacak çünki bu işe güvenip borca harca girdik.allah işimizi hayretsin.allah yardımcımız olsun inşallah bizleri kadroya alırda kurtuluruz. …selamlar

 6. bende üniversite mezunuyum güvenlik yapıyorum sende yap atanamıyorum diyorsun sen daha atanmayı çok beklersin

 7. Arkadaşlar Nuri diyor 55 tl ye yok 1200 falan inanmayın

 8. Bence halinize şükredin oturun ben üniversite mezunuyum 4 yldr işsizim atanamyorum ama siz orta okul mezunusunz lise mezunusunz maaşnz var .

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*