Oy kullanma saatleri 12 haziran 2011 – oy kullanma zamanı

Reklam

facebook12 tweetbutton

12 haziran 2011, oy kullanma kaçta başlıyor, oy kullanma kaçta bitiyor, oy kullanmak saat kaça kadar, sabah kaçta başlıyor, oy kullanmak, oy kullanmak için gerekli evraklar, oy kullanmak 2011, ehliyet, kimlik, seçmen kağıdı, oy kullanma zamanı, oy kullanma saatleri.

Türkiye seçime gidiyor 12 haziran pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde seçmenler oy kullanacak.

Pazar günü batı illerinde vatandaşlar sabah 8 akşam 17 saatleri arası,

Doğu illerinde bulunan vatandaşlar için sabah 7 – 16 saatleri arasında oylarını kullanabilecek.

Oy kullanmaya giderken gereken belgeler evraklar

12 haziran seçimlerinde parma boyama uygulaması yapılmayacak.


Seçmenin TC kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, sürücü belgesi gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oyunu kullanabileceğini belirten Aydın, bu belgelerden birini ibraz edemeyen seçmenin oy kullanamayacağını ifade etti. Aydın, belediyeler ile köy veya mahalle muhtarlarınca düzenlenip onaylanan kimlik belgelerinin seçmenin kimliğinin tespitinde geçerli olmadığını da bildirdi.

Muammer Aydın, sayılan kimlik belgeleri bulunmayan ceza infaz kurumları ve tutukevindeki taksirli suçlardan hükümlü bulunanlar ile tutuklu seçmenler için cezaevi idaresince verilmiş belgenin, kimlik yerine geçeceğini kaydetti.

Sayılan belgelerden TC Kimlik Numarasını taşımayanlara itibar edilmeyeceğini belirten Aydın, seçmen bilgi kağıdını gösteremeyenlerin, TC Kimlik Numarası taşıyan geçerli kimlik belgeleri ile oylarını kullanabileceklerini ifade etti.

Oy kullanmama cezası 2011

Reklam

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*