Kyk 2012-2013 Burs ve Kredi Sorgulama

Reklam

facebook12 tweetbutton

Kyk 2012-2013 burs ve kredi sonuçlarını açıkladığı an sitemizden takip edebilirsiniz. Yeni üniversiteye kayıt yaptırmış olan öğrenciler eğer burs, kredi almak yada kyk nın yani (devlet) yurdunda kalmak istiyorlarsa kyk ya başvuru yapmaları gerekiyor.

26 Kasım 2012 Kyk Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı, Hemen sorgulamak için TIKLAYIN, kyk burs ve krediler hakkında merak ettiklerinizi sormak için BURAYA tıklayın.

Kyk sonuçları açıklandı ancak, siteye hala erişim sağlanamıyor, birçok aday hala sonucunu öğrenebilmiş değil.

Kyk nın 2012-2013 eğitim öğretim yılı burs, kredi ve yurt başvuruları lys sınavı sonuçları açıklandıktan sonra yapılacaktır, yapılan başvuru sonuçları ise 2 hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz.

7 aralık 2012 Kredi Hesabınıza 1040 TL yattıysa Tıklayın, Detaylar Burada

Kyk Kredi ne demek ve kredi alsam kaç lira alırım ?
Kredi almak 5 yıllık öğretim görenler için 4 yıl boyunca aylık 260 TL bir miktar olarak ödenir, bu da yaklaşık olarak 8 ile 10 arası bir miktar yapar, okul bittiğinde siz bu parayı geri ödersiniz.
Kyk burs nedir ? burs nasıl alınır ? kaç lira alınır ?
Burs ile kredi aynı miktarda olur, kredi alanlar okul bittiğinde bu parayı geri öderken, burs alanlar ise bu parayı ödemezler.
Burs’un herkeze çıkmadığı da biliniyor,aile durumunuz araştırılıyor.
Kyk yurt nedir yurtta kalmak ücretsiz midir ?
Kyk yurtları genelde üniversitelerin hemen yanında olur, yurtta kalmak için belli bir miktar ödersiniz fakat ödediğiniz miktar size yemek olarak geri döner bir örnek vermek gerekirse; 3 aylık 315 lira ödediniz (2011-2012 eğitim öğretim yılı fiyatı ) bunun dışında herhangi bir para ödemezsiniz, akşam yemeği alabilmek için 4,5 TL, sabah kahvaltı yapabilmek için 2,3 TL hakkınız vardır. Fiyatlar uygun olduğundan zaten bu fiyatla çok rahat doyarsınız.

Yani sizin verdiğiniz para aslında sadece yemek paranıza gidiyor, bunun dışında ısınma, yatak, herşey devlet tarafından karşılanıyor.

Ülkemizde en uygun fiyat açısından KYK yurtlarıdır.

Kyk burs kredi, yurt başvuru sonuçları açıklandığı an sitemizde duyurulacaktır, bu başlık üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Reklam

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

40 Kişi Yorum Yazdı.

  1. ben gecen yıl kredi almıstım bu yıl babam vefat etti ve bazı şeylerde değişiklik oldu geri ödemeli kredim bursa dönüşebilir mi

  2. 7.1.2012 de yatmaya başlayan öğrenim kresi 2013 yılının hangi ayına kadar yatmaya devam ediyor

  3. 7.1.2012 de yatmaya başlayan öğrenim kresi 2013 yılının hangi ayına kadar yatmaya devam ediyor

  4. ben 2 sene sosyalbilgiler öğretmenliği okudum bu sene okurken hazırlandım ve iletişim fakültesi kazandım.kredi alıyordum geçen ay da param yatmıştı ama bu gün hesabımda para yoktu 2 sene daha o krediyi almam lazım neden para yatmamış anlamadım hemen cevap gelirse sevinirim yoksa okulu bırakmam gerekecek

  5. ben 1. sınıf özel güvenlik okuyorum. burs kazandım ve genel bilgilerimde toplu para aktarımı yazıyor. bu toplu para aktarımı nedir ? arkdaslarım bana 1 milyarı geçkin para alacagımdan bahsediyorlar. bana yardımcı olabilirmisiniz? sizden cevap bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler..

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*