İzmir / Sasalı Doğal Yaşam Parkı Hayvanat Bahçesi Nasıl Gidilir Adresi

Reklam

facebook12 tweetbutton

İzmir Fuar alanında kaldırılan Hayvanat bahçesi, Sasalı’da geniş araziye konumlandırılmış doğal yaşam parkına taşınmıştır. Doğal yaşam parkından Konakta önceden yer alan Hayvanat bahçesindeki hayvan türlerinden daha fazla hayvan türünü kendi doğal yaşamlarında incelemek mümkün.

İzmir / Sasalı Doğal yaşam parkına gidebilmek için, Karşıyaka’dan kalkan, Çiğli bölgesinden geçen otobüslere binerek gidebilirsiniz.

Kendi aracınızla gitmek isterseniz aşağıdaki haritadaki A noktasına Çiğli üzerinden ulaşabilirsiniz, Sasalı yönüne giderken Çiğli’ye yaklaşık 14,15 km uzaklıkta yol üzerinde. (Bakınız Haritada A noktası)

Öğrenci kartınız varsa öğrenci kartınızı unutmayın sakın, ben evde unuttum tam bilet almak zorunda kaldım, yanlış hatırlamıyorsam, öğrenciye 0.75 kuruş , tam ise 2.5 TL.

Doğal Yaşam Parkı’nda en çok dikkatimi çeken, yaklaşık bir futbol sahası büyüklüğünde olan Aftika Savanı bölümü, tamamen kapalı olan alan devamlı olarak klimalarla ısıtılıyor, afrika sıcaklığı yakalanmaya çalışılıyor haliyle içinde afrikada yetişen bitki türleri ve, sıcak bölge hayvanları var.

İşte bir harita daha..

Reklam

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

1 Yorum

Pingbacks/Trackbacks

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*