İmam Hatip Lisesinden Düz Liseye Geçiş, Nakil İşlemleri

ogretmen-atamalariİmam hatip lisesi okuyan arkadaşlar, için çok sık rastlanan bir soru bu değerli okurlar, düz liseye yada meslek lisesine geçiş yapmak isteyenler için bu başlık altından bilgi vermek istedim.

İmam hatip lisesinden düz liseye geçiş yapmak isteyen bir öğrencisnin sorusu ;

Gelen Soru : İmam hatip lisesini ben normal lise gibi düşünüyordum bu konuda hiç bilgi verilmedi, bu yüzden ben okulumu değiştirebilir miyim ? İmam hatip lisesinden düz liseye geçmek istiyorum ne yapmam lazım ?

Cevap: Öncelikle şunu belirtmek isterim, siz ve bu yazıyı okuyan diğer öğrenciler için, önlikle tüm liselerin 1. sınıflarında görülen dersler, aynıdır dolayısıyla, imam hatip lisesinden geçiş yapabilirsiniz. 1. sınıfın sonunda düz liseye geçiş kolaylıkla yapabilirsiniz.

Fakat şu var, diploma puanı ile alım yapan liselere geçiş yapabilirsin, ancak sınav ile alım yapan anadolu liseleri gibi liselere geçiş yapamazsın, bunun sebebi ise sınavla alım yapıyor olması.

Yukarıda yazdıklarım düz liseden imam hatip lisesine geçmek isteyen öğrenciler için de geçerlidir.

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi sormak için [ Tıklayın ]

Etiketler: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

62 Kişi Yorum Yazdı.

 1. merhaba ihl 10.sınıftayım 2.dönem meslek lisesine geçmek istiyorum orası bölümlü olduğu için alırlarmı?

 2. Ben Anadolu İmamHatip Lisesinde 10. sınıf öğrencisiyim. 2. Dönemde Anadolu Teknik lisesine geçmek istiyorum. Aceba geçebilir miyim ?

 3. Ben imam hatip 2. Sinif öğrencisiyim arapçadan 9.sınif sorumluluk var 1. Dönem bitti 2.dönem gitmek istiyorum ben çok programlı liseye geçebilirmiyim

 4. ben imam hatip öğrencisiydim lise 3 e kadar geldim bıraktım bu yıl düze geçmek istiyorum geçmiş dönem yıl sonu notlarımın toplamı bu yıl gireceğim sınavlara eklenecek mi? eklenecekse bu yıl içinde mezun olabilir miyim ?

 5. İmam hatil lisesi 9 sniftatlyim 10 snfta meslek lisesine gecebilirmiyim

 6. 11.sinifta imam hatipten duze gecebilirmiyim

 7. milli egitim bakanı bu sistemi çikardiginiz için bizleri perişan ettiniz yani bu sistem çok kötü oldu bizler artık okumak istemiyoruz bu sistemden dolayı artık okumak istemiyoruz

 8. merhaba! :)
  benim şuan teog tercihlerimden biri olan naime tömek meslek lisesi çıktı fakat orayı istemiyorum bende bu yüzden kayıt olmadan nakil aldırdım eğer naklim çıkmazsa o okulda kalıcam ve bende orda okumak istemiyorum çünkü üniversite hayatım olmıcak anadolu lisesine gitmek istiyorum peki ben ne yapmalıyım?
  (teşekkür ederim) :)))

 9. 10. Sınıfta anadolu lisesinden anadolu imamhatibe geçiş varmı?

 10. Öncelikle böyle bir site açtığınız için bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum . Ben kayseri kız imam hatip lisesindeyim 9. sınıftayım ama bu sene kaldım ve oraya gitmek istemiyorum ben oranın düz bölümündeydim ve ben başka bir liseye geçiş yapmak istiyorum bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinicem SBS puanım 325 OYP puanımda 272 hani bu durumda hangi okullara gidebilirim nereye nasıl naklimi aldırabilirim lütfen yardımcı olun .

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*