• Anasayfa
  • >
  • >
  • İmam Hatip Lisesinden Düz Liseye Geçiş, Nakil İşlemleri

İmam Hatip Lisesinden Düz Liseye Geçiş, Nakil İşlemleri

Reklam

facebook12 tweetbutton

ogretmen-atamalariİmam hatip lisesi okuyan arkadaşlar, için çok sık rastlanan bir soru bu değerli okurlar, düz liseye yada meslek lisesine geçiş yapmak isteyenler için bu başlık altından bilgi vermek istedim.

İmam hatip lisesinden düz liseye geçiş yapmak isteyen bir öğrencisnin sorusu ;

Gelen Soru : İmam hatip lisesini ben normal lise gibi düşünüyordum bu konuda hiç bilgi verilmedi, bu yüzden ben okulumu değiştirebilir miyim ? İmam hatip lisesinden düz liseye geçmek istiyorum ne yapmam lazım ?

Cevap: Öncelikle şunu belirtmek isterim, siz ve bu yazıyı okuyan diğer öğrenciler için, önlikle tüm liselerin 1. sınıflarında görülen dersler, aynıdır dolayısıyla, imam hatip lisesinden geçiş yapabilirsiniz. 1. sınıfın sonunda düz liseye geçiş kolaylıkla yapabilirsiniz.

Fakat şu var, diploma puanı ile alım yapan liselere geçiş yapabilirsin, ancak sınav ile alım yapan anadolu liseleri gibi liselere geçiş yapamazsın, bunun sebebi ise sınavla alım yapıyor olması.

Yukarıda yazdıklarım düz liseden imam hatip lisesine geçmek isteyen öğrenciler için de geçerlidir.

Bu konu hakkında merak ettiklerinizi sormak için [ Tıklayın ]

Reklam

Etiketler: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

85 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Ben 11.sınıfa geçtim anadolu imamhatip öğrencisiyim ama şu anda nakil yapmak istiyorum normal düz anadolu lisesi istiyodu mama olamiyacağını söylediler çok programlı lisenin anadolu sınıfına gitmek istiyorum mümkün müdür? değilse başkta türlü nasıl bi liseye gidebilirim?

  2. Ben imam hatip öğrencisiyim 11. sınıfa geçtim meslek lisesi ya da açık lisesine geçiş yapabilirmiyim ben 8. sınıfta bir puanla girdim aldığm puan 264 küsür bişeydi yardımcı olabilir misinz

  3. Ben anadolu imam hatip öğrencisiyim 11.sınıfa geçtim meslek lisesine ya da açık liseye geçiş yapabilir miyim lütfen bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz çok sevinirim çok araştırdım ama buladım bir türlü.

  4. Merhaba imamhatipteyim 12.sınıfa geçtim acaba sonradan anadolu olmuş düz liselerin 12.sınıfına nakil yapabilir miyim?

    • Kendin geçerken nasılsa öyle değerlendiriliyor diye biliyorum. ben düz imam imam hatipteeyken hocalarla konuşmuştum normal anadolu lisesine sırf anadolu imam hatip değilde sadece imam hatip olduğu için geçememiştim. puanım hayli hayli tutarken. şanssızlık ki benden sonraki yıl anadolu imam hatip sayıldı yani nasıl girdiysen öyle maalesef. bilmem anlatabildim mi

  5. lise 1 sonunda nakil yaparsanız tutar.Puanınız düşük olsa bile arkadaşlar…

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*