• Anasayfa
  • >
  • >
  • Bankadan Kredi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur ? Borç Kime Kalır ?

Bankadan Kredi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur ? Borç Kime Kalır ?

Reklam

soru-gonderSoru :

Bankadan Kredi çeken kişi ölürse ne olur ? Krediyi çeken kişinin vefat etmesi sonucu borcu ödeme yükümlülüğü kime kalır, ? Örnek olarak benim dedem kendi üzerine kredi çekti, dedem vefat etti şimdi onun borcu kime kalır ? çocuklarına mı yoksa kefil olduğu kişilere mi kalır acil cevap bekliyorum.

Cevaplandı :

Bankadan kredi çeken kişi ölürse ilk yapılacak şey, kredi çekerken hayat sigortası yaptırıp yaptırmadığıdır, eğer hayat sigortası varsa, tüm, borcunu sigorta kapsamında sigorta karşılar.

Eğer hayat sigortası yoksa, duruma göre öncelik olarak miras kime kalacaksa mirasçılarından, duruma göre de kefilleri banka takibe alır.

Bu konuyla ilgili Soru sormak için [ Tıklayın ]

Reklam

Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

110 Kişi Yorum Yazdı.

  1. babam vefat etti. kredi borcu vardı. 18500 kredi çekmiş toplamda 15000 geri ödemesi yapıldı. son olarak 12 taksit ödemesi kalmıştı rahmetli oldu. hayat sigortası bizim kalan borcumuzu ödedi fakat ödediğimiz miktar 15000 iken bize 7250 tlödeyeceklerini söylediler. haklılar mı yoksa biz tamamını almamız gerekir mi?

  2. Peki kredi veren bankalar zorunlu olarak o sigortayi yapiyorlarmi

  3. Selam ben düzceden gokmen annemin kredi borcu varsi annem kredi çektiğide annem kanser hastası değildi kredi çektikten 7 ay sonra kanser olduğu anlaşıldı annem krediden 1 sene sonra vefat etti ve bu krediyi benden istiyor ziraata Bankası sigorta karsilamiyormus ne yapmam gerekiyor..

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*