Bankadan Kredi Çeken Kişi Ölürse Ne Olur ? Borç Kime Kalır ?

soru-gonderSoru :

Bankadan Kredi çeken kişi ölürse ne olur ? Krediyi çeken kişinin vefat etmesi sonucu borcu ödeme yükümlülüğü kime kalır, ? Örnek olarak benim dedem kendi üzerine kredi çekti, dedem vefat etti şimdi onun borcu kime kalır ? çocuklarına mı yoksa kefil olduğu kişilere mi kalır acil cevap bekliyorum.

Cevaplandı :

Bankadan kredi çeken kişi ölürse ilk yapılacak şey, kredi çekerken hayat sigortası yaptırıp yaptırmadığıdır, eğer hayat sigortası varsa, tüm, borcunu sigorta kapsamında sigorta karşılar.

Eğer hayat sigortası yoksa, duruma göre öncelik olarak miras kime kalacaksa mirasçılarından, duruma göre de kefilleri banka takibe alır.

Bu konuyla ilgili Soru sormak için [ Tıklayın ]

Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

89 Kişi Yorum Yazdı.

 1. benim babam vefat etti kanser hastasıydı yaklaşık 1.5 yıl önce kredi çekti şimdi bu borç ne olacak tahminimce her kredi çekene sigorta yapılıyo.

 2. ORTADA HIC BIR MIRAS VEYA HAYAT SIGORTASI YOKSA VE KOCASI TEKAUT MAASI ILE GECINIYORSA NE OLUR?

 3. Babam vefat etti hayat sigortasi var bankadan para alcazmi yoksa odicezmi

 4. babam vefat etti kredi borcu var hayat sigortalı bunu sigortadan banka aldı bize geri kalan para verilcekmi

 5. Benim baldizim ihtiyaç kredisi çekti sonra vefat etti banka hayat sigortasida yaptigi halde bizden para istiyor ne yapmamiz lazim acil cevaplarsaniz sevinirim

  • hayat sigortası yapılmış ise ödediği taksitler toplam bakiyeden düşer geri kalan miktarı da sigorta karşılar

 6. Esim kredi cekti hayat sigortasi yaptirmis lakin sigortaya kalp rahatsizligini bildirmemis bunu hayat sigortasi mi oder yoksa varisimi

 7. Eğer herhangi bir finansal yardıma ihtiyacınız var mı? Bireysel Krediler? İşletme Kredileri? Mortgage kredileri? Tarım ve proje finansmanı? Biz 3% faiz oranı kredi vermek!

 8. 24kasımda babam vefat etti bankadan kredisi vardi banka ölüm raporunu falan isteyip sigortaya gönderdi ama halen bi cvp gelmedi bu durum ne olur ve nezaman haberimiz olur

  • iyi günler, babam sağlığında vakıfbanktan kredi çekmiş, kredi sigortalıymış ancak babam krediyi öderken gecikme yaşanmış ve ödemeyi yapılandırmış, bu durumda sigorta süresi bitmiş olduğu için şimdi bize haciz geldi,asıl öğrenmek istediğim konu kısaca : yapılandırma olduğu zaman sigorta kapsam dışı kalıyor mu?

   • öncelikle başınız sağolsun varsa elinizde sigorta poliçesinin maddelerini okuyun, yoksa bankadan veraset ilamı belgesi göstererek isteyiniz

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*