300 TL Çocuk Teşvik, Yardım Parasını Nasıl ve Nereden Alınır ?

bebek gobek bagiBaşbakan Erdoğan’ın önceden birçok kez sözünü ettiği bir konu üzerinde hükümet tarafından yeni bir uygulama geliştirildi, Erdoğan önceden yaptığı konuşmalarda genç nüfüsu artırmak için ailelerden daha fazla çocuk yapmaları için önerilerde bulunmuştu bunu herkes biliyor.

En az 3 Çocuk diyen Erdoğan’ın bu sözlerini hükümet tarafından yepyeni bir uygulama ile maddi olarak da ailelere destek geldi. 300 TL gibi bir miktar, ailelerin çocukların ihtiyacı için verilmesi planlanıyor.

Çocuk sayısının artması ve genç nüfüs oranının artırılması için girişimler maddi açıdan ailelere sağlanacak olan yardımlarla  son sürat devam ediyor.

Bu haber birçok aileyi yakından ilgilendiriyor, özellikle aileler çocukların bez parası yada yiyecek, giyecek masrafları yüzünden çocuk yapmaya sıcak bakmayan aileler için çocuk teşvik yardımı ile ailelerin fikirleri değişecek gibi görünüyor.

Kadınlara “hem çalışın, hem çocuk yapın, kreş parası, mama ve bez parası da devlet tarafından karşılanacak” mesajını veren paket, AKP Kadın Kolları, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütüyor. Pakete göre, 0-5 yaş arasında çocuğu olan çalışan çalışan annelere, çocuk başına 300 milyon lira kreş parası ödenecek.

300 LİRALIK ÇOCUK BAKIM TEŞVİKİ
Aile Bakanlığı, bu modeli merkeze alan bir çalışma başlattı. 300 liralık çocuk bakım teşvikinin 0-3 yaş grubunda bez ve mama yardımı, 3-6 yaş grubunda kreş yardımı olarak kullanılmasına dönük bir proje üzerinde duruluyor. Aile Bakanlığı, çocuk bakımında ‘aileyi merkeze’ alan ‘Aile Destek Sigortası’ adıyla yeni bir sisteme geçilmesini de tartışıyor.

Etiketler: , , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

56 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Ev hanımları zorluk çekmiyor diyenler benim yerime bir hafta gelsin ben onların yerine bir ay çalışırım bakalım nasıl dayanacaklar.. Biri on diğeri altı yaşında iki kızım var bir çocuğum daha olsun isterken Rabbim üçüz nasip etti çok şükür beş çocukla nasıl yaşanıyor gelip görsünler yardımları yerin dibine batsın bir yardım verecekler bin şart koyuyorlar ….

  2. 14 aylık kızım var hanıma çocuk yardım parası nasıl alabilirim

  3. 3 cocuk icin nereye hangi kuruma baş vurmamız gerek tşk ederim

  4. selamın aleykum 3 kızım var 1 5 yaşinda diğer 2 si ıkız dogdu kendım calişiyorum eşim ev hanımı aldıgım maaş yetmıyor bu devletımızın verdıgı yardımlardan nasıl faydalanabılırım cevap yazmanızı istıyorum şimdiden tesekkurler

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*