2 Yıllık Önlisans Üniversite Mezunu Polis Olabilir Mi ?

soru-gonderSoru:

Ben bu yıl ygs den 300 puan aldım 2 yıllık bölüme gitmeyi düşünüyorum 2 yıllık önlisans bölümü okuduktan sonra polis olma imkanım varmı  ? birde eğer varsa ne gibi şartlar aranıyor ? teşekkür ederim.

Nihat yazdı

Cevaplandı:

Merhabalar, şuan bildiğim kadarıyla 2 yıllık önlisans mezunları için polis alımı yok, ancak 2 yıl okuyacam diyorsunuz, bence şimdiden dgs yani dikey geçiş sınavını düşünün, 4 yıla tamamlayın ardından kpss ye girerek belli bir puan, (60 ) aldıktan sonra pmyo girebilirsiniz. Şuan belirttiğiniz şartlarda polis olma şansınız yok gibi görünüyor.

Sormak istedikleriniz varsa bana sorabilirsiniz, hemen sormak için [ Tıklayın ]

Etiketler: , ,
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

55 Kişi Yorum Yazdı.

  1. Ben adalet Bölümü’nü Bittirdim iki yıllık şimdi ygs başvuru yaptım polisliğe girmeyi düşünüyorum olur mu ?

  2. Samsun meslek yüksek okulunda 2 yıllık grafik tasarım öğrencisiyim . Polis meslek yüksek okuluna geçişim var mı mail adresimden bana ulaşırsanız sevinirim.
    bgultekin11@gmail.com

  3. Merhabalar ben mühendislik fakültesinde biyomühendislik okuyorum . bölümümü çok sevmeme rağmen iş olanaklarından dolayı daha önceden de aklımda olan polisliği denemek istiyorum şu an 2. sınıftayım bu sene sonunda da ygsye girmeyi düşünüyorum. pmyo ya mı gitmeliyim yoksa 4 yıllık mezun olup sonra mı polisliği denemeliyim?

  4. Mrbalar 2 yillk bil.programcılığı mezunuym kpss den 69 aldım polis olmak için ne yapmam gerekir,?

  5. yi akşamlar ben bir arkadaşım için soruyorum kız arkadaşımın boyu 1.65 den kısa ve ygsde polisliği iki sene ünüversite okuduktan sonra iki puanla polisliği kaçırmış şimdi PMYO için başvuracak ygs te tekrar gidecekmi yoksa direk başvuru yapabilirmi “arif.1453582@gmail.com” lütfen geri dön çok önemli şimdiden çok teşekkür ederim

Yoruma cevap yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*